Halloweenská kniha, aneb "Neotvírat!" - 1.část

30. října 2010 v 20:52 | Foolish codger → Bláznivý podivín
 Tento příběh je o normálních dětech jménem Willy, Erick a Susan. Příběh se odehrává v den před, během a po halloweenu. Děti slavili svátek halloween, protože bydleli v USA. Přesněji v Chicagu. A než se přesuneme ke příběhu, tak mi prosím dovolte, abych vám řekl zvlášť něco o Williemovi. Willy je hlavní postavou tohohle příběhu, bydlí pouze s maminkou, protože jsou jeho rodiče rozvedeni, a proto se někdy citím sám, neboť je jedináček, ale má alespoň svého nejlepšího kamaráda Ericka. A co Susan? Toto děvče se líbí Willimu, ale ona o něj nemá očividně zájem. No což, jsou to 13-ti letí puberťáci a bez delšího zdržování započneme příběh.
 Willy chystal se svou maminkou halloweenskou výzdobu na zítřejší strašidelný večer, byl totiž zrovna den před halloweenem. Když dozdobil zahradu před svým domem, chtěl se vrhnout na pečení cukroví, když v tom na něho zavolá z naproti cesty Erick: "Hej Willieme, přestaň si hrát s těmi ozdobami a pojď si zahrát fotbal," zavolal na něj hlasitě, chlapci byli totiž sousedi. Když se chlapci domluvili, že tedy půjdou, tu  knajednou zavolala Williemova máma: "Žádné takové chlapci! Willy musí ještě uklidit půdu, můžeš mu pomoct," Erick se z toho začal vykrucovat, ale když mu paní sousedka nabídla cukrovinky, tak ihned šel. Williamova máma byla totiž jedna z nejlepších cukrářek ve meště, není divu, když je to i její povolání.
 "No, tak to je ono," řekl nešťastně Willy, když uviděl nepořádek na půdě a Erick jen přihlížel a dožužlával žužu. "S  chutí do toho!" Svolal Erick a vrhl se do práce, Willy jen dodal: "Jo, k tobě to sedí," a šel na pomoc svému nejlepšímu příteli. "Hele, to je komiks z padesátýho osmýho roku minulého století!" Zvolal radostně Erick a William jen přikyvoval. "A hele, jsou tu i knihy! Hehe, ta je vtipná, je tu napsáno "Neotvírej tuto knihu, nebo zažiješ nezažitelné," ti lidé už snad neví, jak ty knihy pojmenovat, ale musím uznat, že to má kvalitní kožený obal." A tentokrát měl Erick pravdu, kožený obal byl nejspíše z kvalitní skotí kůže na kterém bylo vyryto nějaké písmo, nejspíše keltské a na hřbetě knihy byl nějaký červený provázek s korálky a cedulkou, kde bylo napsáno "Chceš-li tuto knihu otevřiti, nesmíš spát ani bditi. O halloweenské noci se kniha osudnou stane, tehdy noční můra nastane." Ihned jak Erick sdělil Willovi, oba nachvíli ztichli, a pak se začali smát.
*Dink Dong* zazvonil zvonek od Williho domu a jeho máma jde otevřít. "Dobrý den paní Robisonová, maminka mě poslala, abych vyzvedla nějaké to cukroví, co si u vás nechala upéct," řekla mile a zdvořile dívka. "Oh, zapomněla jsem to zabalit, to víš, mám mnoho práce, zatím se zajdi podívat za Willim a Erickem a vyřiď jim, ať jidou za chvíli na večeři, když už jsi tady, nechtěla by si s námi povečeřet, Susan?" Pověděla a zeptala se zdvořile maminka Williho. "Oh, zní to lákavě paní Robisonová, ale dnes máme doma pudingový den na který jsem se těšila celý týden, takže se raději zajdu podívat jen za kluky, ale děkuji vám." Řekla a usmála se a šla se podívat za kluky, jenže paní Robisonová neřekla, kde jsou, tak jí to docela dlouho trvalo. "Nazdárek padavky!"
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama